potraviny ktore sa oplati mat v spajzi

Trvanlivé potraviny, ktoré sa vždy oplatí mať v špajze

Asi už každý z vás riešil doma dilemu, keď sa chystal ísť variť či piecť a chýbala mu potravina ako múka či olej. Pritom sú potraviny, ktoré sú samozrejme málo trvanlivé a tak ich musíme kupovať čerstvé, ale veľmi veľa potravín patrí do tej druhej skupiny – teda vysoko trvanlivých potravín, ktoré dobre uskladnené (v suchu, pri izbovej teplote, nie na slnku a podľa možností v uzatváratelnej nádobe) dokážu vydržať v špajzi týždne či celé mesiace.

Prečo sa ich oplatí mať doma?

  • Za prvé si tak zredukujete čas strávený na nákupoch – sústredíte sa najmä na čerstvé potraviny a trvanlivé kúpite len v intervaloch – napríklad každé 3 mesiace si doplníte zásoby.
  • Takisto si pri varení nemusíte vždy naplánovať aj čas na výbeh do obchodu, lebo vám potravina chýba-  proste máte túto už po ruke.
  • A v neposlednom rade sú to potraviny, ktoré proste môžete uskladňovať bez rizika, že sa vám pokazia a tak vám budú vždy po ruke, aj napríklad keď dojdu čerstvé potraviny alebo vy práve nebudete mať nápad, že čo navariť.

Aké potraviny sa oplatí mať doma?

Od múky, strukovín, olejov, cestovín, octa až po ryžu či korenia, je naozaj mimoriadne praktické mať isté zásoby vždy doma a po ruke.

Ja vám ponúkam zoznam potravín, ktoré zvyknem mať ja doma, lebo sa mi osvedčili ako nielen užitočné ale aj mimoriadne praktické na každodenné varenie. Samozrejme je listina len orientačná, ak ste nikdy ešte nevarili šošovicu, tak nemá zmysel ju skladovať doma. Takže sa musíte v prvom rade orientovať podľa vlastnej kuchyne a receptov, ktoré pripravujete. Dúfam, že vám moja listina pomôže.

Stačí keď mi vyplníte v tomto formulári vašu emailovú adresu a ja vám listinu pošlem obratom.

Ako ušetriť čas pri varení?

Ak sa takisto chcete inšpirovať témou efektívne varenie, nezabudnite si vypočuť tento podcast, v ktorom sa dozviete 16 skvelých a konkrétnych tipov ako variť efektívne pre vašu rodinu a ušetriť tak čas, ktorý môžete investovať pre vás.

2 komentáre

  1. Pingback: Čo ja zas navarím? S týmito 4 radami už to nebude pre vás dilema - recepis.sk - denne nové recepty pre celú rodinu

  2. Pingback: Epizóda 19- Čo ja zas navarím? - MamaTalks.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*