Čo ja zas navarím? S týmito 4 tipmi to už nebude pre vás dilema

Máte rodinku a kladiete si často otázku – čo ja zas navarím?  A ako na potvoru práve vtedy keď to potrebujete, vás proste nič nevie napadnúť a máte pocit, že varíte stále dokola to isté.

S týmito 4 radami budete vedieť, čo navariť

Rada číslo 1

Začnite si spisovať listinu jedál, ktoré mali vo vašej rodine úspech. Pozorujte mesiac či dva stravovacie návyky vo vašej rodine a vždy keď sa nejaký pokrm u vás v rodine ujme a dostanete od detí, či manžela pochvalu, tak si ju poznačte na túto listinu. Je dobré si listinu rozdeliť na 3-4 kategórie – raňajky, hlavné jedlo, dezert, snack. To vám ešte viac uľahší výber, keď zas budete mať dilemu a nebudete mať nápady. Potom len proste prezriete vašú listinu a nebudete sa už viac musieť trápiť touto otázkou.

Rada číslo 2

Majte dobre zásoby trvanlivých potravín. Potraviny ako šošovica, fazuľa, zemiaky, rajčinová omáčka sa dajú skladovať týždne až mesiace a vždy vám poslúžia keď práve nebudete mať nápady čo navariť. Netreba hneď utekať do obchodu, stačí spotrebovať to, čo už máte. Povaľuje sa vám rajčinová omáčka? Skvelé – čo tak napríklad vyrobiť špagety arrabiata či mäsové guľky v rajčinovej omáčke, alebo azda plnenú papriku?

Nezabudnite si tiež stiahnúť moju listinu trvanlivých potravín, čo sa oplat´mať vždy doma. Viac o tom si môžete prečítať tu.

Rada č.  3

Raz do týždňa si prečistite chladničku. To znamená, pre ďaľším nákupom sa najskôr snažte spotrebovať všetky čerstvé potraviny či zvyšky jedál, ktoré ste tam počas týždňa naskladovali. Na mojej stránke www.recepis.sk nájdete aj sekciu len na zvyškové recepty. Je to dôležité a opäť raz už nemusíte riešiť, čo navarím ale už len, čo sa dá spraviť s 1/2 hlávky karfiolu alebo čo chutné viem spraviť z papriky?

Rada č. 4

Je dobré aspoň raz za rok si urobiť veľké upratovanie v špajzi. Povyberať všetký potraviny, ktoré sú v špajzi možno už mesiace a nepoužili ste ich zatiaľ nikdy a vymyslieť, čo z ních možno chutného pripraviť. Kľudne si hľadajte na to inšpiráciu na internete, stačí zadať do vyhľadávača potravinu a recept a zobrazí sa vám množstvo návrhov.  Je dobré skúsiť takto fungovať aspoň 1-2 týždne a tak kreatívne urobiť jarné upratovanie v špajzi a mať tiež hneď aspoň jednú potravinu, okolo ktorej budete tvoriť recept.

Vypočujte si tiež môj podcast k tomu, ako si uľahčíte výber jediel a tak nestrácajte viac času vymýšľaním jediel.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*