Keď som založila môj blog tak som relatívne na začiatku publikovala jedej z mojícich obľúbených receptov a ten sa stretol s takým nevídaným úspechom, že som sa nestačila čudovať. Popravde mi to dodalo mnoho sily a motivácie pokračovať s mojím blogom najmä v časoch, keď nešlo všetko len hladko.
Tento dezert patrí ako mnoho mojích receptov k zdedeným receptov, tentoraz od tety môjho manžela a patrí skutočne k tým dezertom, po ktorom sa každý oblíže, od detí až po vyberavých dospelých. Takže ak hľadáte dezert, s ktorým budete mať zaručene úspech, toto je on :).
Preto som sa rozhodla ho spracovať tentoraz aj formou videoreceptu, dúfam, že vám tento tiež pomôže pri príprave. Originálny recept nájdete tu- https://recepis.sk/2018/11/12/mascarpone-rezy-s-nutellou/
Suroviny na cesto:
- 4 vajíčka
- 150g kr. Cukru
- 1 vanilkový cukor
- ½ prášku do pečiva
- 150g hl.múky
- 50g kakaa
- 100ml oleja
- 100ml vody/studeného espressa
Na plnku potrebujete:
- 500g mascarpone
- 450ml mlieka
- 2 stužovače šlahačky
- 3 šlahačky v prášku
- 1 vanilkový cukor
- 2PL nutelly
Okrem toho:
- 200ml šlahačkovej smotany
- 200g horkej čokolády
- horké kakao na posypanie
Postup:
-
Turecká polievka z červenej šošovice
Výborná sýta polievka, ktorá sa zvykne servírovať s chlebom a plátkom citrónu aj ako hlavné jedlo. Suroviny: Postup:
-
Nepečený tvarohový dezert len z 3 surovín
Všetko, čo na tento dezert budete potrebovať je jemný tvaroh, dlhé piškóty a drobné ovocie podľa chuti. Ja som použila jahody, ale samozrejme, že zvoliť môžete aj iné drobné ovocie ako napríklad čučoriedky. Suroviny: Postup:
-
Mäkkučké Pizza rožky
Suroviny: Postup: