Výborný maslový krém pod fondán/poťahovku

Ak ste už niekedy pracovali s fondánom, teda cukrovou poťahovkou na totu, alebo ste chceli na tortu umiestniť cukrový obrázok, tak určite ste už riešili dilemu aký krém použiť na tortu. Tým, že fondán pozostáva z cukru, nesmie byť plnka vodnatá, práve naopak, mala by obsahovať čo najmenej tekutých látok (ako smotana, jortu a pod.) inak by sa nám fondán začal topiť a zmenil by konzistenciu. Tento krém môžete univerzálne použiť do torty, či už ako plnku alebo na vrch torty, ale mimoriadne sa hodí najmä na poťahovanú tortu.

Suroviny:

 • 125 g syru mascarpone
 • 125g masla izbovej teploty
 • 50g práškového cukru
 • štipka soli
 • prípadne vanilkový cukor

Postup:

 • Začneme šľahaním masla s cukrom. Šľaháme mixérom až dostane maslo krémovitú, nadýchanú konzistenciu.
 • Pridáme soľ (je dôležitá pre tú správnu chuť), mascarpone a šľaháme ďalej až vznikne homogénna zmes
 • Je dobré najskôr mascarpone zliať z vody, ak sa trochu tekutiny nahromadilo na jej povrchu.
 • Takisto môžete dochutiť plnku či už vanilkovým cukrom alebo takisto tiež citrónovou či pomarančovou arómou.
 • Krém ma tuhšiu konzistenciu a skvelo sa s ním pracuje. Natrieť ho môžeme ši už medzi pláty, na vrch torty alebo na jej boky.
 • Následne položíme na tortu fondán alebo cukrový obrázok a takto uskladníme v chlade.

Kde ma nájdete na sociálnych sieťach

Chcete sa dozvedieť viac o mojom blogu?

Nahliadnite sem

Novinky

Novinka

Od teraz môžete hľadať vaše obľúbené recepty jednoducho podľa kategórii- využite na to INDEX RECEPTOV

Populárne recepty

Obľúbené produkty


Plán varenia na 1 mesiac, jedálniček na prípravu jedál

4,99

Predstavte si to: namiesto toho, aby ste každý deň vymýšľali, čo uvariť pre svoju rodinu, máte k dispozícii komplexný plán na celý mesiac. S týmto mesačným plánom prípravy jedál zamávate na rozlúčku obávanej otázke “Čo bude na večeru?” a privítate úspech pri jedle bez námahy. Riešenie vášho každodenného varenia je Mesačný jedálniček na prípravu jedál!…

Category:
Tags: , ,

Zápisník receptov

(4 customer reviews)
9,99

Zápisník receptov, ktorý Vás bude sprevádzať pri vašom každodennom varení. Zápisník je vo formáte  A5 a obsahuje 100 strán na vlastné recepty ako aj 15 bonusových receptov zo stránky www.recepis.sk a prehľad náhradných surovín pri pečení.

228 na sklade

Category:
Tags: , ,

Kurz varenia pre začiatočníkov: Naučte sa ako pripraviť bulgur, ryžu, kuskus či tarhoňu

19,99

V tomto obsiahlom online kurze ťa krok za krokom naučím –  Ako pripraviť ryžu? Ako pripraviť bulgur? Ako pripraviť tarhoňu? Ako pripraviť kuskus? Ako pripraviť pohánku? Či už si v kuchyni začiatočník, alebo si len chceš rozšíriť svoj kulinársky repertoár, vďaka týmto jednoduchým lekciám dokážeš vytvoriť chutné prílohy, ktoré pozdvihnú úroveň každého jedla.  

Najnovšie recepty

 • Kokosový koláč s jahodami

  Kokosový koláč s jahodami

  Už ste niekedy vyskúšali kombináciu jahôd a kokosu? Podľa mňa sa tieto 2 suroviny skvelo k sebe hodia a chuťovo dopĺňajú. Tak aj v tomto koláči, ktorý spája intenzívnu chuť kokosu so sviežou chuťou jahôd.


 • Lahodná maková bábovka z pomletého maku

  Lahodná maková bábovka z pomletého maku

  Prednedávnom som vám publikovala recept na makovú bábovku z celého maku a tento raz ponúkam obmenu z pomletého maku. Rozdiel bude najmä vo farbe, ktorá bude pri pomletom maku omnoho intenzívnejšia (tmavomodrá) ale takisto v konzistencii, mak nahradí veľkú časť múky a to bude automaticky aj chutiť. Môj hrnček mal […]


 • Lahodný zemiakový šalát s medvedím cesnakom

  Lahodný zemiakový šalát s medvedím cesnakom

  Tento rok bola sezóna medvedieho cesnaku na Slovensku pomerne skoro (teda aspoň v okolí Bratislavy), ale nie všade. Ja si pestujem medvedí cesnak doma a tam až teraz mi dozrel, tak, že som ho mohla zbierať. Tento šalát je skvelým spôsobom ako medvedí cesnak použiť do chutnej obmeny klasiky. Ak […]


Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*