HomeHlavné jedlá slané Bezlepkové ryžové fašírky

Bezlepkové ryžové fašírky

Posted in : Hlavné jedlá slané, Mäsité jedlá on by : lydia.argilli Značky:,

Kdo chce chutne využiť zvyšok uvarenej ryže, tomu sa bude páčiť tento recept, ktorého výsledkom sú krásne chrumkavé fašírky celkom bez lepku.

Postup:

  • 2 mrkvy ošúpať ako aj 2 jarné cibuľky. Obe položky vložiť do kuchynského robota a rozsekať na malé kúsky. Vložiť do misky.
  • Zvyšok ryže takisto vložiť do kuchynského robota a rozsekať na drobno.. Tento krok možno vynechať a použiť ryžu v celku ale vďaka rozdrveniu sa z ryži uvoľní veľké množstvo škrobu, ktorý potom lepšie drží fašírky do kopy.
  • Pridať do misky ako aj 1 vajíčko, 1 mascarpone pokrájané na drobno, soľ, čierne korenie, 1čl červenej sladkej papriky, 1čl sušeného cesnaku.
  • Okrem toho pridať posekanú petržlenovú vňať a 100g hovädzieho mletého mäsa.
  • Zo všetkých položiek vypracovať rukami fašírky a tie klásť do horúcej panvici z olejom a veľmi pomaly (ca. 10min. z každej strany) opekať z oboch strán do zlatista. Pomalé opekanie je veľmi dôležité nakoľko mrkva potrebuje istý čas pokiaľ zmäkne.

Recept na omáčku možno nájsť tu – https://recepis.sk/2019/09/12/rychla-kremova-omacka/

[Total: 0    Average: 0/5]
Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Warning: Declaration of PLL_Walker_Dropdown::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /nfsmnt/hosting1_1/d/c/dce0b170-f437-42d7-ab6e-4e059cfbd2d6/recepis.sk/web/wp-content/plugins/polylang/include/walker-dropdown.php on line 0
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial