HomeHlavné jedlá slané Pošírovane kuracie prsia

Pošírovane kuracie prsia

Posted in : Hlavné jedlá slané, Mäsité jedlá on by : lydia.argilli Značky:,

Pošírovanie je mimoriadne zdravý spôsob tepelnej prípravy, ktorý sa hodí nielen na prípravu vajíčka ale aj mäsa a zeleniny. Toto jedlo je nielen chutné ale aj rýchle na prípravu a okrem toho zdravé. Mäso takto upravené je krásne šťavnaté a plné aróm.

Dôležité pri pošírovaní je aby voda keď sa do nej vloží mäso už nevrela. Optimálna teplota na pošírovanie kuracieho masa je 80°C. Najjedodukšie je vývar nechať zovrieť a potom kráto počkať, až potom vložím studené kuracie prsia z chladničky, tým automaticky klesne teplota. Teplotu stačí potom už len urdžovať na najnižšom ohni.

  1. Recept na kuracie mäso:
    Do hrnca vložiť 1 cibulu prekrojenú na polku, 1 menší kus póru, 1 mrkvu v kuse, 5-6ks čierného korenia v kuse, 1 bobkový list a soľ.
  2. Zaliať 1l vody a ca 100ml vývaru (napr.hovádzi). Potom nechať zovrieť.
  3. Následne do vývaru vložiť umyté kuracie prsia, oheň stlmiť na minimum a nechať 20min. spolu variť.
  4. Vyvar, ktory vznikne pri vareni nevyhadzovat. Je vyborny na pripravu polievky alebo omacky.

Moja bylinková omáčka:

  1. V suchej panvici krátko ohriať za 2 PL hladkej múky (týmto krátkym predpražením na sucho sa neskôr nevytvoria hrudky v omáčke).
  2. Pridať za 2 Pl bylinkového masla a krátko spolu opražiť. Potom zaliať 200ml vývaru (z hore uvareného mäska) a dobre rozmiešať.
  3. Pridať este 100 ml mlieka a spolu za miešania variť pokiaľ nedosiahne omáčka správnu konzistenciu. Soľ ani iné korenie netreba, to už je obsiahnuté v použitom vývare.
[Total: 0    Average: 0/5]
Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Warning: Declaration of PLL_Walker_Dropdown::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /nfsmnt/hosting1_1/d/c/dce0b170-f437-42d7-ab6e-4e059cfbd2d6/recepis.sk/web/wp-content/plugins/polylang/include/walker-dropdown.php on line 0
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial