HomeHlavné jedlá slané Francúzske zemiaky

Francúzske zemiaky

Posted in : Hlavné jedlá slané, Mäsité jedlá on by : lydia.argilli Značky:, ,

Tento pokrm sa v mojej rodine veľmi často nepripravoval aj keď patrí ku klasikám slovenskej kuchyne. Minule som však natrafila na recept naň v starej písanke mojej babky a dostala som chúťky. Výsledok je výborný, deti sa ho nevedeli dojesť.

Postup:

  • ½ kg zemiakov uvariť do mäkka v šupke, zliať z vody a keď vychladnú ošúpať.
  • 2 vajíčka uvariť vo vode 10min. do tvrda. Nechať vychladnúť a ošúpať.
  • Pomocou štvorcovej mriežky na krájanie pokrájať zemiaky a vajíčka na malé kocky a vložiť ich do vymastenej zapekacej formy.
  • Mäkkú alebo suchú salámu (prípadne klobásku) (ca. 150g) pokrájať na drobno, ako aj 1 malú cibuľku. Pridať k zemiakom, všetko osoliť, okoreniť čierným korením a dobre premiešať.
  • 2 balenia kyslej smotany zmiešať so soľou, sušeným cesnakom, 1čl byliniek a 1 vajíčkom, všetko dobre premiešať. Zmesou poliať zemiaky a všetko vareškou do hladka zahladiť.
  • Na vrch ešte dať 100g postrúhaného tvrdého syru a nechať pri 180⁰C zapekať do zlatista (ca. 25min).
[Total: 0    Average: 0/5]
Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Warning: Declaration of PLL_Walker_Dropdown::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /nfsmnt/hosting1_1/d/c/dce0b170-f437-42d7-ab6e-4e059cfbd2d6/recepis.sk/web/wp-content/plugins/polylang/include/walker-dropdown.php on line 94
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial