HomeNátierky Jogurtová nátierka z grilovaných paprík

Jogurtová nátierka z grilovaných paprík

Posted in : Nátierky on by : lydia.argilli Značky:, , ,

Túto výbornú nátierku vždy pripravujem keď sa u nás griluje. Väčšinou si ugrilujem aj popri 3-4 papriky a buď odložím na ďaľší deň ako nátierku alebo rozriedim tekutejším jogurtom a máme z toho dip ku grilovanému mäsku. Je to každopádne pochúťka.

Postup:

  • Na to 4-5 paprík (jedno akej farby či druhu- môžu byť aj baranie rohy keď má niekdo rád štipľavé) najskôr nechať na grili za obrazania tak dlho piecť až ostane ich šupka čierna.
  • Ešte horúce dať potom dio igelitového sáčku a nechať ich v ňom mierne vychladnúť. Potom pomocou kuchynskej utierky čiernu šupku ošúpať a jadierka vybrať.
  • Zvyšok papriky pokrájať na tenkú plátky a dobre osoliť. Pridať k ním 250g bielého jogurtu (kdo chce ako nátierku zvolí hustý, napr. grécky jogurt, kdo ako dip môže použiť aj klasický biely jogurt, ktorý je redší).
  • Na záver dochutiť čierným korením, sušeným čili a za 1čl sušeného cesnaku.
[Total: 0    Average: 0/5]
Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Warning: Declaration of PLL_Walker_Dropdown::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /nfsmnt/hosting1_1/d/c/dce0b170-f437-42d7-ab6e-4e059cfbd2d6/recepis.sk/web/wp-content/plugins/polylang/include/walker-dropdown.php on line 94
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial