Sviečková s domácou knedlou

Toto je jedno z mojích absolútných obľubených receptov na prípravu duseného hovädzieho mäsa. Omáčka, ktorá sa vyrába z výpeku mäsa je krásne krémovitá a sýta. Toto jedlo sa hodí na slávnostné príležitosti alebo aj na spoločný nedelný obed.

Recept na knedľu nájdete tu- https://recepis.sk/2019/03/17/zakladne-cesto-na-parenu-knedlu/

Postup:

  1. Hovädzie mäso okoreniť soľou, čiernym korením a grilovacím korením. Potom mäso opražiť prudko na vysokom ohni pokiaľ zmení farbu. Mäso odložiť stranou.
  2. Následne v tom istom hrnci opražiť 1cibulu, 2-3mrkvy a polku celeru do hnedista.  Všetko zaliať vodou, tak aby bola ca.1cm nad zeleninou. Potom na zeleninu poloziť mäso, pridať bobkový list a nechať prikyté na miernom ohni dusiť.
  3. V tlakovom hrnci trvá ca.1,5hodiny pokiaľ je mäso mäkké, v normálnom ca. 1 hod dlkšie. Ked je mäso make opäť ho treba vybrať a odložiť stranou.
  4. Omáčku precediť cez sítko a pridať k nej zopár uvarených mrkiev z vývaru (zvyšnú zeleninu nedávam len ju dobre vytlačím zo šťavy) a rozmixujem. Šťavu vyliať do hrnca, pridať k tomu 1 sladkú smotanu.
  5. Na záver omáčku zahustiť 1čl zemiakového škrobu rozpusteného v studenej vode. Potom dochutiť podľa potreby ocotom, soľou a čiernym korením.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.