Hovädzí mexický guláš

Hovädzí mexický guláš

Existuje množstvo receptov na guláš, od segedínskeho po maďarský, či tradičný nemecký. Aj mexický guláš sa dobre etabloval v slovenskom priestore, I keď sa mi nikdy nepodarilo vypátrať prečo práve sa volá práve mexický. Pravdepodobne ho doniesli práve z tohto region. Je to veľmi chutná obmena guláša, vhodná tiež na prípravu v tlakovom hrnci.

Postup:

 • Hovädzie mäso umyť, osušiť a pokrájať na kocky. Okoreniť soľou a čierným korením. Potom v hrnci zprudka opiecť.
 • Keď mäso začne zaťahovať póry, tak pridať 1-2 cibuľky pokrájané na drobno a posypať 1PL červenej papriky. Všetko zaliať 1L rajčinového pretlaku rozriedenom vodou (200ml pretlaku a 800ml vody). Potom v zakrytom hrnci variť do mäkka (v tlakovom hrnci ca. 45min. v normálnom asi 1hodinu 15min.).
 • Potom mäso odokryť, dochutiť soľou a pridať za šálku čerstvého alebo mrazeného hrášku.
 • 1PL zemiakového škrobu rozmiešať v 3PL vody a priliať do guláša. Za miešania ešte nechať zovrieť a servírovať.
 • Timemanagement tip 2 – Akú roľu hrá naša myseľ pri výchove detí

  Timemanagement tip 2 – Akú roľu hrá naša myseľ pri výchove detí

  Aké pocity máte, keď sa vás niekto opýta či si vychutnávate byť mama? Poviete automaticky, že je to skvelé alebo skôr si pomyslíte, že ste si to akosi inak predstavovali, alebo máte pocit, že padáte z nôh? Azda každá z mám sa už ocitla v niektorej z týchto pocitových fázach. […]


 • Pomarančové lievance

  Pomarančové lievance

  Tento rok som dostala od svokry veľké množstvo pomarančov v bio kvalite a tak som hľadala možnosti ako tieto čo najlepšie spracovať. Napadlo ma pridať ich šťavu do lievancového cesta a dopadlo to super. Lievance mali skutočne silnú arómu a prevzali sladkosť pomaranča takže som nemusela ani veľmi doslaďovať. Veĺmi […]


 • Cibuľa naložená v sladko-kyslom náleve

  Cibuľa naložená v sladko-kyslom náleve

  Skúsili ste už niekedy cibuľu naložiť do sladko-kyslého nálevu? Je to veľmi chutná príloha napríklad k sandviču a super rýchlo hotová. Suroviny (na 2 poháre s 200ml): Postup:


 • Skvelý šošovicový prívarok so sladkým zemiakom

  Skvelý šošovicový prívarok so sladkým zemiakom

  Tento prívarok vznikol celkom náhodne keď som doma nemala zemiaky, len batáty, ale chutí skvelo a môžem len ďalej odporúčiť ho vyskúšať. Suroviny: Postup:


Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *