HomeO blogu O blogu

O blogu

Posted in : O blogu on by : lydia.argilli

Blogov k téme varenie či pečenie je ako hviezd na nebi, napriek tomu je tento môj trošku odlišný. Nielen, že je zameraný na tradičné recepty ale tiež ponúka množstvo základných receptov, ktoré sa potom v najrôznejších podobách dajú upravovať podľa stavu chladničky a chute.

Okrem toho je tento blog vedení viacjazyčne, okrem slovenských receptov sa v ňom nachádzajú aj anglické a nemecké preklady. 

Takisto ponúka tento blog veľké množstvo expresných receptov, ktoré sú hotové za 15-20min. Ideálne pre všetkých, ktorí ani po práci nechcú zanevrieť na teplú varenú stravu.

V menu nájdete tiež oddelenie- zvyškové recepty. Tak si rýchlo môžete nájsť ako premeniť zvyšky napríklad zemiakov, pečiva či ryže na plnohodnotnné pokrmy.

Recepty sú väčšinou jednoduché a zvladnuteľné aj popri deťoch či práci. Pritom varím hlavne podľa tradičných starých receptov, ktoré sa tradovali v našej rodine či v rodinách mojích známych. 

Mojou srdcovou záležitosťou je najmä pečenie. Zákusky či koláče by nemali ani v dnešnej dobe chýbať, najmä pri slávnostných, či neďeľných obedoch. 

Aby sa vám ľahšie varilo podľa popisu, pripravila som aj viacero videí k receptom. Tieto si môžete pozrieť ja youtube.

Čo je recepis?

Recepis je archaické slovo, používané ešte za čias mojej babky na pomenovanie receptu. Veľmi sa mi páčila analógia tohto slova, nakoľko sú to práve staré osvedčené recepty, ktoré ma vždy nanovo inšpirujú.

O mne

Ešte zopár slov ku mne. Volám sa Lýdia, som mama 4 detí a žijem už veľa rokov v Nemecku.

Varenie mi leží v krvi, moja prababka bola súkromnou kuchárkou Nitrianského arcibiskupa a tiež moja babka a mama boli výborné kuchárky. Varenie a pečenie sú už od detstva moje veľké hobby a veľmi ma teší, že aj moje deti majú k tradičnému varenému jedlu pozitívny vzťah.

Rada hostím u nás doma ľudí. Moje jedlá mali vždy u naších známych a priateľoch takú dobrú rezonanciu, že som častokrát dostala ponuku na oslavy, či rôzne podujatia prispiesť jedlom či mojími zákuskami. Takisto som veľmi často vymieňala moje recepty, čo ma priviedlo na myšlienku zverejniť recepty tak, aby malo veľa ľudí z ních úžitok.

Veľmi sa poteším, keď moje recepty vyskúšate a takisto vám budem vďačná, keď ma budete abonovať na instagrame, facebooku či pintereste.

Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial