HomeO blogu O blogu

O blogu

Posted in : O blogu on by : lydia.argilli

O blogu

Blogov k téme varenie či pečenie je ako hviezd na nebi, napriek tomu je tento môj trošku odlišný. Nielen, že je zameraný na tradičné recepty ale tiež ponúka množstvo základných receptov, ktoré sa potom v najrôznejších podobách dajú upravovať podľa stavu chladničky a chute. Okrem toho je tento blog vedení dvojjazyčne, okrem slovenských receptov sa v ňom nachádzajú aj nemecké preklady.  Takisto ponúka tento blog veľké množstvo expresných receptov, ktoré sú hotové za 15-20min. Ideálne pre všetkých, ktorí ani po práci nechcú zanevrieť na teplú varenú stravu.

Recepty sú väčšinou jednoduché a zvladnuteľné aj popri deťoch či práci. Pritom varím hlavne podľa tradičných starých receptov, ktoré sa tradovali v našej rodine či v rodinách mojích známych.  Mojou srdcovou záležitosťou je však pečenie. Zákusky či koláče by nemali ani v dnešnej dobe chýbať, najmä pri slávnostných, či neďeľných obedoch. 

Čo je recepis?

Recepis je archaické slovo, používané ešte za čias mojej babky na pomenovanie receptu. Veľmi sa mi páčila analógia tohto slova, nakoľko sú to práve staré osvedčené recepty, ktoré ma vždy nanovo inšpirujú.

O mne

Ešte zopár slov ku mne. Volám sa Lýdia, som mama 3 detí a pracujem v Nemecku, kde už aj viacero rokov žijem, na manžérskej pozícii. Varenie mi asi leží v krvi, moja prababka bola súkromnou kuchárkou Nitrianského arcibiskupa a tiež moja babka a mama boli výborné kuchárky. Varenie a pečenie sú moje veľké hobby a veľmi ma teší, že aj moje deti majú k tradičnému varenému jedlo pozitívny vzťah.

Moje recepty som najskôr publikovala na jednom slovenskom portali pod prezyvkou bienennest, kde sa stretli s nevýdaným záujmom a to ma veľmi povzbudilo v tom ich šíriť aj formou vlastného blogu. Veľmi ma teší, že aj moje deti majú k tradičnému varenému jedlo pozitívny vzťah. Túto lásku k vareniu som si takisto vypestovala už ako dieťa, keď som pozorovala moju mamu pri varení. Neskôr som si rada vypožičiavala jej kuchárske knihy, ktorých mala mama vždy neúrekom. 

Pri varení nemám rada stereotypy a tak sa vedome snažím, aj moje obľúbené recepty obmieňať a inovovať. Samozrejme, že aj medzi receptami mám už aj zopár mojích obľúbencov, ku ktorým sa vždy rada znovu vraciam. Tie možno nájsť v kategórii – základné recepty.

Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial