HomeO blogu O blogu

O blogu

Posted in : O blogu on by : lydia.argilli

O blogu

Hlavnou myšlienkou k založeniu tohto blogu bola možnosť inšpirovania ďaľších žien , ktorých varenie doma baví a ktorí obľubujú domácu varenú stravu. Recepty sú väčšinou jednoduché a zvladnuteľné aj popri deťoch či práci. Pri varení či pečení postupujem veľmi intuitívne (spracovávavam to, čo mám práve doma k dispozícii) a inšpiráciu čerpám všade v mojom okolí- či už u známych, na cestách v zahraničí, v televízii, v časopisoch, v reštauráciách. Veľakrát je to náhodný obrázok, ktorý hneď vo mne vyvolá odozvu a chuť na nejaké jedlo. Aj keď nie som vegetariánka, veľmi obľubujem aj bezmäsité pokrmy a v tom mi ponúka predovšetkým turecká kuchyňa, veľmi pestrá a bohatá pri spracovávaní zeleniny, rozsiahlé množstvo podnetov. Mojou srdcovou záležitosťou je však pečenie. Zákusky či koláče by nemali ani v dnešnej dobe chýbať, najmä pri slávnostných, či neďeľných obedoch. 

Čo je recepis?

Recepis je archaické slovo, používané ešte za čias mojej babky na pomenovanie receptu. Veľmi sa mi páčila analógia tohto slova, nakoľko sú to práve staré osvedčené recepty, ktoré má vždy nanovo inšpirujú. Takisto som už od malička obdivovala naších predkov za to, ako dokázali rozumne s potravinami hospodáriť, či už išlo o konzervovanie potravín alebo aj ich celkové využitie a varenie takpovediac bez odpadkov. 

O mne

Ešte zopár slov ku mne. Volám sa Lýdia, som mama 3 detí a pracujem v Nemecku, kde už aj viacero rokov žijem, na manžérskej pozícii. Moje recepty som najskôr publikovala na jednom slovenskom portali pod prezyvkou bienennest, kde sa stretli s nevýdaným záujmom a to ma  velmi povzbudilo v tom ich šíriť aj formouj  vlastného blogu. Varenie či pečenie sú moje veľké hobby a veľmi ma teší, že aj moje deti majú k tradičnému varenému jedlo pozitívny vzťah. Túto lásku k vareniu som si takisto vypestovala už ako dieťa, keď som pozorovala moju mamu pri varení. Neskôr som si rada vypožičiavala jej kuchárske knihy, ktorých mala mama vždy neúrekom. Môj otec sa vždy smial, že keby moja mama každý deň varila čo i len 1 z tých receptov z jej zbierky, do konca života by ich všetky nevyskúšala. Dodnes si rada prezerám recepty a považujem to za výborný spôsob oddychu.

Pri varení nemám rada stereotypy a tak sa vedome snažím, aj moje obľúbené recepty obmieňať a inovovať. Samozrejme, že aj medzi receptami mám už aj zopár mojích obľúbencov, ku ktorým sa vždy rada znovu vraciam.

Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

<aside id="foodrecipes_randompostwidget-6" class="widget blog-categories foodrecipes_randompostwidget"><h2 class="widget-title"> </h2>
</aside>