HomeO blogu O blogu

O blogu

Posted in : O blogu on by : lydia.argilli

O blogu

Hlavnou myšlienkou k založeniu tohto blogu bola možnosť inšpirovania ďaľších žien, ktorých varenie doma baví a ktoré obľubujú domácu varenú stravu. Recepty sú väčšinou jednoduché a zvladnuteľné aj popri deťoch či práci. Pritom varím hlavne podľa tradičných starých receptov, ktoré sa tradovali v našej rodine či v rodinách mojích známych. Čo sa mi na tradičných receptoch páči je, že tieto boli pripravované z bežne dostupných surovín a základné recepty sú ľahko obmienateľné. Aj keď nie som vegetariánka, veľmi obľubujem aj bezmäsité pokrmy. Mojou srdcovou záležitosťou je však pečenie. Zákusky či koláče by nemali ani v dnešnej dobe chýbať, najmä pri slávnostných, či neďeľných obedoch. 

Čo je recepis?

Recepis je archaické slovo, používané ešte za čias mojej babky na pomenovanie receptu. Veľmi sa mi páčila analógia tohto slova, nakoľko sú to práve staré osvedčené recepty, ktoré ma vždy nanovo inšpirujú. Takisto som už od malička obdivovala naších predkov za to, ako dokázali rozumne s potravinami hospodáriť, či už išlo o konzervovanie potravín alebo aj ich celkové využitie a varenie takpovediac bez odpadkov. 

O mne

Ešte zopár slov ku mne. Volám sa Lýdia, som mama 3 detí a pracujem v Nemecku, kde už aj viacero rokov žijem, na manžérskej pozícii. Moje recepty som najskôr publikovala na jednom slovenskom portali pod prezyvkou bienennest, kde sa stretli s nevýdaným záujmom a to ma  velmi povzbudilo v tom ich šíriť aj formouj  vlastného blogu. Varenie či pečenie sú moje veľké hobby a veľmi ma teší, že aj moje deti majú k tradičnému varenému jedlo pozitívny vzťah. Túto lásku k vareniu som si takisto vypestovala už ako dieťa, keď som pozorovala moju mamu pri varení. Neskôr som si rada vypožičiavala jej kuchárske knihy, ktorých mala mama vždy neúrekom. Môj otec sa vždy smial, že keby moja mama každý deň varila čo i len 1 z tých receptov z jej zbierky, do konca života by ich všetky nevyskúšala. Dodnes si rada prezerám recepty a považujem to za výborný spôsob oddychu.

Pri varení nemám rada stereotypy a tak sa vedome snažím, aj moje obľúbené recepty obmieňať a inovovať. Samozrejme, že aj medzi receptami mám už aj zopár mojích obľúbencov, ku ktorým sa vždy rada znovu vraciam.

Please follow and like us:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *